Oncidium Twinkle

Oncidium gentis apima apie 400 orchidėjų rūšių. 
Dauguma Oncidiumų auga kaip epifitai, bet gentyje yra ir litofitų (auga tarpuose tarp uolų), taip pat jie auga ir ant žemės. 
Natūralios augimvietės plačiai išsidėsčiusios nuo Šiaurės Meksikos, Karibų jūros regiono iki pietų Floridos. 
Dažniausiai šios orchidėjos įsikuria sezoniškai sausesnėse vietovėse. 
1958 m., sukryžminus Oncidium ornithorhynchum ir Oncidium cheirophorum, buvo išvestas Oncidium Twinkle hibridas. Tai kompaktiškas augalas, kurio ovalūs, kiek plokšti pseudogumbai gali siekti 3 cm aukštį. Ploni, smailėjantys lapai siekia apie 15cm ilgį. Šaknys smulkios ir plonos, todėl yra labai jautrios perdžiuvimui (pasidaro trapios ir lengvai lūžta) bei perlaistymui (pasidaro rudos, vandeningos). Žiedstiebiai iškyla virš lapijos ir žiedams išsiskleidus atrodo kaip pūkų kekės virš žalumos. Žiedstiebiai šakojasi, subrandina daug pumpurų, kurie išsiskleidę atrodo nuostabiai. Skleidžia intensyvų vanilės ir aštrių prieskonių aromatą. Oncidium Twinkle būna dviejų spalvų: gelsvos ir raudonos. Ši orchidėja nėra reikli šviesai. Sėkmingai auga ant palangių, puikiai turėtų tikti rytinė pusė. Kad nenudegtų lapai, šį mažą gražuolį reiktų pasaugoti nuo kaitrios pietų ir vakarų saulės spindulių. Aplinkos temperatūra - vidutinė: žiemos nakties temperatūra ne žemesnė nei +15 °C, dienos metu +20 °C. Vasaros temperatūra gali būti +25 °C ar daugiau. 

Aplinkos drėgmė palankiam augimui turėtų būti 50% ir daugiau. Laistyti minkštu lietaus, distiliuotu ar filtruotu vandeniu. Laistyti reikia apytiksliai kas 7 dienas, tačiau substratas neturi visiškai išdžiūti. Vasarą, esant didesniems karščiams, laistyti reikėtų dažniau, kas 5-6 dienas. 
Kai augalas aktyviai auga, galima tręšti kiekvieną laistymą, kiek silpnesne trąšų koncentracija nei rekomenduoja jų gamintojas. Tamsiuoju metų laiku tręšti kas antrą ar trečią laistymą, o po žydėjimo mėnesį ar du nenaudoti trąšų, taip leidžiant augalui šiek tiek pailsėti, nors Oncidium rūšies orchidėjos neturi stipriai išreikšto ramybės periodo. 
Oncidium Twinkle, esant tinkamoms sąlygoms, per metus gali žydėti du kartus: pavasarį ir rudenį. Žiedstiebius pradeda leisti iš dar ne visai susiformavusio auginio gumbo apačios, iš vienos ar abiejų pusių. Retesniais atvejais žiedstiebis gali pasirodyti ir iš gumbo viršūnės. Rudeninis žydėjimas gali pasirodyti stipresnis, ryškesnis esant palankesnėms vasaros sąlygoms. Žiedai skleidžiasi paeiliui, taip pailgindami žydėjimo laiką, kuris gali tęstis nuo mėnesio iki dviejų. 
Persodinti reikėtų kas porą metų arba kai auginiai nebetelpa vazonėlyje. Tam tinkamas laikas - pavasaris arba iškart po žydėjimo. Substratui naudokite smulkios frakcijos pušies žievę, kokoso „čipsus", medžio anglies gabaliukus, svarbu, kad substratas palaikytų drėgmę. Smulkiašaknėms orchidėjoms persodinti rekomenduojame naudoti smulkų substratą. Naują vazonėlį pasirinkite pagal šaknų kiekį, verta prisiminti, kad orchidėjų šaknys mėgsta „gyventi" ankštai. 
 Jei turite klausimų rašykite mums info@orchidejos.lt ir atsakysime į Jūsų klausimus!
Kontaktinis telefonas: 864033364 arba 865637666

 Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką www.orchidejos.lt sutikimą.

Loading…